Дългият HR на Рафаел Девърс счупи място в дясното поле и Ред Сокс взе серия с победа с 5-4 над Роялс
AP News | 2024-09-01 | 08:54:05

БОСТЪН (AP) — Рафаел Девърс удари хоумър с два ръна, който счупи място дълбоко в дясното поле на Fenway Park, Доминик Смит също имаше два удара и Бостън Ред Сокс победи Канзас Сити Роялс с 5-4 в неделя, за да вземе серията.

Ред Сокс спечелиха втората си поредна победа, след като загубиха отварачка. Бостън се подобри до най-добрия резултат 9-3 във Висшата лига през юли и е 20-8 от 12 юни.

All-Star Devers изпрати плъзгач от първия ининг от Брейди Сингър (5-6) с приблизителна оценка изходна скорост от 114,7 mph на прогнозирани 439 фута, блъскане в горната част на седалка и разхлабване на горната опора. Red Sox публикуваха „ Доклад за инцидент във Fenway Facilities “, който имаше снимка на счупената червена седалка в техните сайтове за социални медии.

„Хлапето е заключено“, каза мениджърът на Red Sox Алекс Кора за Девърс, който отказа да отиде на Мача на звездите, за да си почине на досадното рамо. „Просто се погрижи за него тази седмица. Той не отива в Тексас по основателна причина, нали. Той иска да бъде готов за втората част, като се лекува през седмицата и поддържа здравето си.”

Когато казаха, че Хоумър е счупил седалка, Кора се пошегува, че някой ще трябва да каже на собственика Джон Хенри, казвайки: „Стана ли? Трябва да кажеш на Джон.

Адам Фрейзър откри мача с хоумър в бика на Роялс, а Мачът на звездите Салвадор Перес, който беше избран за деветия си Midsummer Classic, добави соло удар към местата на Green Monster за Канзас Сити.

Първият играч на звездите Джарен Дюран отбеляза четири попадения за Ред Сокс, които се подобриха до най-добрия резултат 15-1 в неделя. Бостън влиза в паузата на All-Star изненадващо 4 ½ мача от първи в AL East, след като завърши в мазето три от последните четири години.

„Днес беше просто добра обща отборна победа“, каза Дюран. „Тази година съм го казвал много. Продължаваме да вървим и аз го харесвам.“

Браян Бело (10-5) преодоля трудностите си у дома, записвайки 6 1/3 ининга, допускайки три ръна и седем попадения. Той беше публикувал 6.55 ERA в своите седем старта във Fenway.

Кенли Янсен изкара последните шест аута, отбелязвайки три, за своето 19-то спасяване, 439-то в кариерата му. Той се отказа от бягане в деветия, но накара Ник Лофтин да се оттегли с бегач на втория, за да го прекрати. Това беше първото му спасяване от два ининга в кариерата в редовен сезон.

Ударът на Смит достигна приблизително 431 фута, преминавайки през бика на Бостън, за да направи 4-1 във втория. Той добави ключов сингъл на RBI, който направи резултата 5-3 в седмия.

Сингър беше допуснал само по едно рънане във всеки от предишните си четири старта, но беше маркиран за четири ръна и осем попадения в 2 2/3 ининг.

Кралските клубове излизат на почивката с 52 победи, три по-малко от най-много преди Мача на звездите в историята на отбора след клуба от 1973 г.

„Не ме интересува какво миналогодишният рекорд беше в този момент“, каза мениджърът Мат Куатраро. „Това е нов отбор. Това е куп момчета, които се борят, за да се състезават в състезание за плейофи и това е вълнуващо. изкълчен ляв глезен, след като победи избран играч на земя, който караше в серия в четвъртия. … C Perez беше DH за втори пореден мач, след като напусна рано в петък поради спазми.

Ред Сокс: OF Тайлър О'Нийл се върна в състава, след като получи почивка в събота.

Роялс: Започнете домакинство от девет мача след Мача на звездите почивка, започвайки с Чикаго Уайт Сокс в петък.

Ред Сокс: Стартирайте пътешествие от шест мача след почивката, като първият от трите е в Лос Анджелис Доджърс в петък.